تصویر ثابت

پیک سنجش, آموزش, کنکور,سوابق تحصیلی

گروه آموزشی راه دانشگاه

پیک سنجش, آموزش, کنکور,سوابق تحصیلی

عنوان بنر

آگهی

عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

مطالب پیشنهادی

مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی ( ویژه آزمون سراسری 1399 )

http://s8.picofile.com/file/8344253368/%D8%B1%D8%A7%D9%87_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87.gif

http://s9.picofile.com/file/8361567768/%DA%AF%DB%8C%D9%81_468_%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF.gif

اطلاعیه سازمان سنجش و پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی

  • 21:59
  • 290 بازدید

 

 

Image result for ‫دانشگاه‬‎

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص:

مصوبات جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو پذيرش براساس سوابق تحصيلي در آزمون سراسري  

 به اطلاع داوطلبان عزيز مي‌رساند که بر اساس قانون سنجش و پذيرش دانشجوي ....

 مصوبات پانزدهمين و شانزدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو  دربارة‌ پذيرش رشته‌هاي صرفاً براساس سوابق تحصيلي  در آزمون سراسري

به اطلاع داوطلبان عزيز مي‌رساند که بر اساس قانون سنجش و پذيرش دانشجوي مصوب  10 شهريور ماه 1392 مجلس شوراي اسلامي و مصوبات پانزدهمين و شانزدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجوي مورخ 8 و 12 دي‌ماه 1397، بايد پذيرش حداقل 85 درصد از ظرفيت پذيرش دانشجو در کل کشور در تمامي زير نظام‌هاي آموزش عالي، صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي با ملاک معدل کتبي ديپلم داوطلبان و بدون نياز به شرکت در کنکور انجام ‌شود؛ لذا، با توجه به مصوبات فوق، پذيرش رشته محل­هاي صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي، مستقل از کنکور انجام خواهد شد و آزمون سراسري براي مابقي رشته محل‌هايي که پذيرش آنها از طريق تلفيق نمره کنکور و سوابق تحصيلي انجام مي‌گيرد، برگزار مي‌شود و از سال 1398 و بعد از آن، پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي با توجه به قوانين و مقررات مربوطه، مستقيماً از سوي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي انجام خواهد گرفت که محورهاي مهم اين روش عبارتند از:

1-     داوطلبان براي اخذ پذيرش، بايد، طبق فراخوان دانشگاه‌ها و مؤسسات پذيرنده، مدارک لازم را در زمان تعيين شده به دانشگاه‌ها و مؤسسات ارسال کنند و دانشگاه‌ها و مؤسسات بايد، با رعايت تمامي قوانين و مقررات مربوطه، مانند سهميه‌بندي، نسبت به پذيرش دانشجو در سقف ظرفيت تعيين شده از سوي شوراي گسترش آموزش عالي و ثبت‌نام مشروط پذيرفته‌شدگان اقدام و اسامي آنها را براي تاييد به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمايند.

2-     در اين روش، داوطلبان مي‌توانند به چندين دانشگاه يا مؤسسه پذيرنده موجود در اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور درخواست پذيرش دهند، ولي در نهايت، فقط مي‌توانند در يکي از رشته محل‌هايي که با پذيرش آنها موافقت شده است، ثبت‌نام نموده و ادامه تحصيل دهند.

3-     ساير شرايط و ضوابط، در اطلاعيه‌ها و دفترچه‌هاي راهنماي پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي، از طريق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

با توجه به موارد فوق، پذيرش دانشجوي صرفاًَ بر اساس سوابق تحصيلي، در بهمن ماه 1397 و مهر ماه سال 1398 در دو بخش به صورت زير خواهد بود:

الف) پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي براي بهمن ماه 97

-         اطلاعات مربوط به نحوه پذيرش و شرايط و ضوابط داوطلبان و نحوة درخواست پذيرش از مؤسسات و مدارک و سوابق مورد نياز، در اطلاعيه سازمان سنجش آموزش کشور که در مورخ 25 دي ماه 1397 منتشر مي‌شود، اعلام خواهد شد.

-         داوطلبان واجد شرايط و متقاضي پذيرش بهمن ماه، از تاريخ 29 دي لغايت 6 بهمن ماه براي پذيرش به مؤسسات پذيرنده، که اسامي و شرايط و ضوابط پذيرش در آنها در اطلاعيه 25 دي ماه منتشر مي‌شود، مراجعه مي‌نمايند.

-         اطلاع رساني به پذيرفته شدگان مشروط از سوي دانشگاه، در تاريخ 6 تا 10 بهمن صورت خواهد گرفت.

ب) پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي براي مهرماه 98

-    اطلاعيه به انضمام دفترچه راهنماي پذيرش صرفاًَ بر اساس سوابق تحصيلي براي سال 1398 در اواسط بهمن ماه 1397 از سوي سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

-    تمامي شرايط و ضوابط و نحوة مراجعه و مدارک و مستندات لازم براي اخذ پذيرش از سوي مؤسسات، در اطلاعيه مذکور درج خواهد شد.

-    زمان مراجعه داوطلبان براي اخذ پذيرش رشته‌هاي محل‌هاي صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي، از 20 اسفند 97 تا اواخر مرداد 98 خواهد بود.

تذکر مهم 1: داوطلبان متقاضي پذيرش رشته محل‌هاي صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي، نيازي به شرکت در آزمونکنکور سراسري سال 1398، که ثبت‌نام در آن از تاريخ 24/11/1397 لغايت 2/12/1397 انجام مي‌شود، ندارند و بايد مطابق اطلاعيه مذکور و اطلاعيه‌هاي بعدي سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمايند.

تذکر مهم 2: پذيرش رشته محل­هاي صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي در دانشگاه آزاد اسلامي، نيز مطابق ضوابط ساير دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و براي پذيرش در بهمن 97 و مهر 98 همزمان با پذيرش ساير مؤسسات انجام مي‌شود که شرايط و ضوابط پذيرش در آن نيز در اطلاعيه‌هاي بعدي اعلام خواهد شد.

تذکر مهم 3: در خصوص نحوه پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي در ساير آزمون‌ها (فني و حرفه‌اي، کارداني به کارشناسي و  جامع علمي ـ کاربردي  اعم از کارداني و کارشناسي ناپيوسته) نيز متعاقباً اطلاع رساني خواهد شد.

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور 

پیک سنجش

مطالب مرتبط:
لایک : 0
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

عنوان باکس

عنوان باکس

گالری تصاویر

طراح قالب:  سایت ستاپ