تصویر ثابت

انتخاب رشته بدون کنکور،مهندسی پزشکی،معرفی رشته مهندسی پزشکی،گرایش های

گروه آموزشی راه دانشگاه

انتخاب رشته بدون کنکور،مهندسی پزشکی،معرفی رشته مهندسی پزشکی،گرایش های مهندسی پزشکی،دانشگاه آزاد ،شرایط ثبت نام دانشگاه مهندسی پزشکی،لیست دانشگاه های مهندسی پزشک

عنوان بنر

آگهی

عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

مطالب پیشنهادی

مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی ( ویژه آزمون سراسری 1399 )

http://s8.picofile.com/file/8344253368/%D8%B1%D8%A7%D9%87_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87.gif

http://s9.picofile.com/file/8361567768/%DA%AF%DB%8C%D9%81_468_%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF.gif

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98 در کدام دانشگاه هاست ؟

 • 9:30
 • 152 بازدید

Image result for ‫دانشگاه آزاد‬‎رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98 آیا مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد وجود دارد ؟ و رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد برای سال 98 مهر و بهمن چه دانشگاه هایی پذیرش دارند؟  ..

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98  :  هر ساله بر دانشگاه ها و واحد های ارائه دهنده رشته مهندسی پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی افزوده می شود ازجمله دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و… که در این مقاله به دلیل متقاضیان زیاد دانشگاه آزاد بدون کنکور به معرفی واحدهای دانشگاه آزاد ارائه دهنده مهندسی پزشکی بدون کنکور خواهیم پرداخت.رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98  معرفی رشته مهندسی پزشکی

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98  :  قبل از اینکه در مورد مهندسی پزشکی بدون کنکور آزادتوضیح دهیم به معرفی رشته مهندسی پزشکی می پردازیم، امروزه با گسترش تکنولوژی بسیاری از دانش ها با صورت بسیار مهندسی شده تری در حال پیشرفت هستند از جمله پزشکی حال این سوال پیش خواهد آمد که مهندسی پزشکی یعنی چی؟مهندسی پزشکی (Biomedical engineering) یا مهندسی زیست پزشکی علمی است که به دنبال ایجاد پل ارتباطی بین علوم مهندسی و دانش پزشکی است جهت برطرف کردن نیازهای پزشکی در زمینه ساخت و نگهداری تجهیزات و ابزار پزشکی جهت تشخیص ، پیشگیری و یا درمان بیماری.

گرایش های مهندسی پزشکی

امروزه در بسیاری از دانشگاه های کشور این رشته در حال پذیرش دانشجو می باشد، گرایش های مهندسی پزشکی بدون آزمون در مقطع کارشناسی شامل 4 گرایش زیر است:

 1. بیوالکتریک
 2. بیومکانیک
 3. بیومتریال
 4. بالینی

مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال اول 98

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98  :  شاید ابهام بسیاری از داوطلبان ورود به رشته پزشکی بدون کنکور می باشد که آیا ورود به رشته پزشکی با آزمون باشد و یا مهندسی پزشکی بدون کنکور باشد تفاوتی در مدرک دارد؟ که باید گفت خیر زیرا واحد های ارائه شده در هر دو مورد یکسان است و از واژه بدون آزمون در هیچ کدام از مدارک دانشجو درج نخواهد شد.رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98  :  لذا چنانچه علاقه مند به تحصیل در رشته مهندسی پزشکی می باشید و از طریق کنکور سراسری توانایی و زمان برای قبول شدن در رشته مهندسی پزشکی را ندارید توصیه مشاوران مشاوره تحصیلی مرکز مشاور گروپ انتخاب رشته مهندسی پزشکی بدون آزمون آزاد می باشد که در ادامه مقاله به زمان ، نحوه و شرایط پذیرش مهندسی پزشکی بدون کنکور خواهیم پرداخت.

شرایط ثبت نام مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد مهر 98

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98  :  با توجه به اینکه رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد 98در مقطع کارشناسی ارائه می شود لذا از شرایط شرایط ثبت نام مقطع کارشناسی مهندسی پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی آزاد 98 داشتن حداقل یکی ازمدارک زیر است:

 1. دیپلم نظام قدیم چهارساله
 2. مدرک پیش دانشگاهی (نظام سالی-واحدی)
 3. مدرک دیپلم نظام جدید 3-3-6
 4. دارای مدرک کاردانی پیوسته (برای فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای و کاردانش)

آیا با دیپلم تجربی می توان در مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد ثبت نام کرد؟

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98  :  رشته مهندسی پزشکی از رشته های زیر گروه ریاضی می باشد و با توجه به اینکه پذیرش داوطلبان بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم و معدل کل) صورت می پذیرد و اینکه با توجه به زیر گروه تحصیلی داوطلب (ریاضی، تجربی، انسانی و…) دروس امتحانی بالطبع متفاوت است لذا چنانچه دیپلم داوطلب با زیر گروهی که برای آن متقاضی می شود، درصد تاثیر سوابق تحصیلی متفاوت است.

آیا با دیپلم انسانی می توان در مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد ثبت نام کرد؟

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98  : با توجه به توضیحاتی که در بند قبل ارائه شد، در مورد داوطلبانی که دارای دیپلم انسانی هستند نیز باید گفت که می توانند برای ثبت نام رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور داریم؟ اقدام کنند اما تاثیر سوابق برای این داوطلبان در شرایط برابر، کم تر از داوطلبان دارای مدرک دیپلم ریاضی و تجربی و برایر 50% می باشد.

لیست دانشگاه های که مهندسی پزشکی را بدون کنکور پذیرش دارند؟

در این قسمت لیست دانشگاه هایی که در رشته مهندسی پزشکی ثبت نام دارند را خدمت داوطلبان محترم ارائه می دهیم:

مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران

تنها واحد های دانشگاه آزاد تهران که مهندسی پزشکی بدون کنکور را ارائه می دهد رشته های بدون کنکور آزاد تهران شرق می باشد، که داوطلبان می توانند ثبت نام بدون کنکور رشته مهندسی پزشکی تهران را انجام دهند.

مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد مراکز استان ها

اردبیل، تبریز، ارومیه، شهرکرد، مشهد، زنجان، سمنان، قزوین، قم، کرمان، رشت، یزد.

چه کسانی می توانند ثبت نام مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد بدون آزمون 98 را انجام دهند؟

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98  : علاوه بر داشتن شرایط عمومی ثبت نام، با مراجعه به قسمت شرایط ثبت نام مهندسی پزشکی بدون کنکور در همین مقاله، که در بالا توضیح دادیم علاوه بر همان 4 مورد نیز افرادی که دارای مدرک لیسانس و حتی بالاتر نیز می باشند می توانند دوباره برای انتخاب این رشته و دیگر رشته های پزشکی بدون کنکور اقدام نمایند.

زمان ثبت نام مهندسی پزشکی بدون کنکور آزاد 98

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98  : بر خلاف سال های گذشته، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی های نیمسال اول 98 خیلی زودتر شروع شده است، ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکوراز 26 اسفند 97 آغاز شده است و تا 6 شهریور 98 متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org جهت ثبت نام خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام دانشگاه آزاد رشته مهندسی پزشکی 98

ثبت نام مهندسی پزشکی بدون آزمون آزاد تماما از طریق سایت دانشگاه آزاد می باشد از ثبت نام گرفته تا اعلام نتایج دانشگاه آزاد مهر 98 و نحوه ثبت نام رشته مهندسی پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد شامل مراحل زیر است:

 • خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 98

 • ثبت اطلاعات و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

هزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد 98

با توجه به اینکه مهندسی پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد فقط در مقطع کارشناسی ارائه می شود لذا هزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام ب 46000 تومان می باشد.

در ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور چند کد رشته محل می توان انتخاب کرد؟

رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور 98  : داوطلبان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 حتما توجه داشته باشند که در هر زیر گروه آزمایشی مجاز به انتخاب 20 کد رشته/محل می باشند اما هر کارت اعتباری فقط مربوط به یک زیر گروه آزمایشی لذا توصیه می شود اگر در انتخاب رشته خود تردید دارید، اگر نمی دانید که رشته مورد نظر شما در کدام زیر گروه آزمایشی است.

شرط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 98

بر اساس اعلام سنجش و آموزش دانشگاه آزاد ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال اول ۹۸-۹۹ از 28 اسفند ماه 97 شروع شده و تا نیمه دوم شهریور 98 ادامه خواهد شد و همچنین ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم ۹۸ نیز در مقاطع مختلف از دی ماه شروع خواهد شد. در حال حاضر پیش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر و بهمن ۹۸ شروع شده است و داوطلبان میتوانند از طریق تماس با مشاورین مرکز مشاور گروپ ضمن اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام و همچنین رشته های موجود در واحدهای دانشگاهی اقدام به پیش ثبت نام نمایند.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد دو بار در سال برای ورودی های مهر و بهمن صورت می گیرد . زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 98 در حال حاضر مشخص نشده است ولی پیشبینی می شود که طبق سال گذشته برای وردی های مهر در نیمه دوم مرداد ماه و برای ورودی های بهمن در دهه سوم دی ماه انجام شود .
از مهم ترین شرایط ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 98 می توان به داشتن یک مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم اشاره کرد . لازم به ذکر است که ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد هیچ محدودیتی از نظر رشته های دوره کاردانی ندارد و شما می توانید تنها با داشتن یک مدرک کاردانی بدون توجه به اینکه در چه رشته ای باشد ، در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد شرکت کنید . برای اطلاع از جزئیات بیشتر توصیه می شود مقالات شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و یا دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 را مطالعه نمایید .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر و بهمن ۹۸

تقریبا میتوان گفت بالای ۸۵ درصد از رشته های موجود در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارد و داوطلبانی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت می کنند می توانند در بسیاری از رشته های ارائه شده در تمامی مقاطع دانشگاه آزاد بصورت بدون آزمون پذیرش شوند.

 

لایک : 0
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

عنوان باکس

عنوان باکس

گالری تصاویر

طراح قالب:  سایت ستاپ