تصویر ثابت

کنکور ۱۴۰۰ به تعویق می‌افتد

گروه آموزشی راه دانشگاه

کنکور ۱۴۰۰ به تعویق می‌افتد؟ اصلا برگزار می‌شود؟ سئوالات آن چگونه طرح خواهند شد؟ آیا بازهم ممکن است نظام قدیم و جدید سئوالات مجزا داشته باشند؟ کنکور ۱۴۰۰ به تعویق می‌افتد؟ اصلا برگزار می‌شود؟ سئوالات آن چگونه طرح خواهند شد؟ آیا بازهم ممکن است نظام قدیم و جدید سئوالات مجزا داشته باشند؟ این پرسش‌ها و بسیاری از سئوالات دیگر این روزها حسابی ذهن همه کنکوری‌ها و خانواده‌هایشان را درگیر خود کرده است. کنکور خودش یک آزمون سخت و طاقت‌فرسا بود، حالا کرونا و اکثریت بچه‌های…

عنوان بنر

آگهی

عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

مطالب پیشنهادی

مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی ( ویژه آزمون سراسری 1399 )

http://s8.picofile.com/file/8344253368/%D8%B1%D8%A7%D9%87_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87.gif

http://s9.picofile.com/file/8361567768/%DA%AF%DB%8C%D9%81_468_%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF.gif

کنکور ۱۴۰۰ به تعویق می‌افتد

  • 10:23
  • 21 بازدید
کنکور ۱۴۰۰ به تعویق می‌افتد

کنکور ۱۴۰۰ به تعویق می‌افتد؟ اصلا برگزار می‌شود؟ سئوالات آن چگونه طرح خواهند شد؟ آیا بازهم ممکن است نظام قدیم و جدید سئوالات مجزا داشته باشند؟

کنکور ۱۴۰۰ به تعویق می‌افتد؟ اصلا برگزار می‌شود؟ سئوالات آن چگونه طرح خواهند شد؟ آیا بازهم ممکن است نظام قدیم و جدید سئوالات مجزا داشته باشند؟

این پرسش‌ها و بسیاری از سئوالات دیگر این روزها حسابی ذهن همه کنکوری‌ها و خانواده‌هایشان را درگیر خود کرده است.

کنکور خودش یک آزمون سخت و طاقت‌فرسا بود، حالا کرونا و اکثریت بچه‌های نظام جدید در کنار اوضاع رو به ‌انقراض نظام قدیم‌ها آن را عملا به یک ماراتن نفس‌گیر تبدیل کرده است.

پارسال برخلاف همه مخالفت‌ها، اعتراض‌ها و تعویق زمان اولیه، دولت، وزارت علوم و سازمان سنجش درنهایت موفق شدند کنکور را برگزار کنند.

اما امسال درحالی‌که زمان زیادی تا کنکور سراسری باقی نمانده، هنوز ابهامات زیادی درباره تغییر تاریخ یا حتی لغو برگزاری آن وجود دارد.

نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۰

از وقتی فارغ‌التحصیلان نظام جدید ۶ – ۳ – ۳ به سد کنکور سراسری رسیدند، سازمان سنجش آموزش کشور کنکور ۹۸ و ۹۹ را با توزیع ۲ نوع دفترچه سئوال برگزار کرد.

البته در سال ۹۸ سئوالات برای هر گروه از داوطلبان نظام قدیم و جدید جداگانه توزیع شد اما در کنکور ۹۹ داستان فرق داشت و دفترچه سئوالات از میان ۲ گزینه توسط خود داوطلبان قابل انتخاب بود.

ولی باید به قطعیت بگوییم نحوه برگزاری کنکور ۱۴۰۰ تغییر کرده و در این ماراتن تنها یک دسته سئوال مطابق با منابع نظام جدید در میان داوطلبان توزیع می‌شود.

یعنی در کنکور امسال تنها یک نوع سئوال از میان کتاب‌های نظام جدید شامل پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم طرح می‌شود.

پس بر و بچه‌های داوطلب کنکور ۱۴۰۰ نظام قدیم نیز باید کتاب‌های خودشان را بایگانی کنند و به مطالعه‌های کتب نظام جدید رو بیاورند. در ابتدا گفتیم، داوطلبان نظام‌قدیم‌ که اکثرا متولدین دهه هفتاد به قبل هستند، رو به انقراض‌اند.

کنکور ۱۴۰۰ نیز براساس روندی که از سال ۹۲ به این‌سو ادامه داشته، در قالب یک آزمون تجمیعی برای دانشگاه آزاد و سراسری برگزار می‌شود.

همچنین معدل در نتیجه کنکور فارغ‌التحصیلان نظام جدید و قدیم رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی و علوم و معارف اسلامی اثرگذار است. البته اثر مثبت دارد.

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰

کنکور ۱۴۰۰ براساس تقویم سازمان سنجش قرار است ابتدای تیرماه برگزار شود. فعلا هم خبری رسمی از تعویق کنکور ۱۴۰۰ اعلام نشده و به‌نظر می‌رسد صدای پای کنکور کم‌کم به گوش می‌رسد و نفس‌ها باید در سینه حبس شوند. مخصوصا با وجود کرونا و ماسک!

در پاسخ به این سئوال که «کنکور ۱۴۰۰ چه تاریخی است؟»

باید گفت کنکور ۱۴۰۰ فعلا قرار است از چهارشنبه نهم تا شنبه دوازدهم تیرماه برای گروه‌های آزمایشی مختلف برگزار می شود، معمولا روال به این صورت است که ابتدا سوالات کنکور انسانی ۱۴۰۰ و سوالات کنکور ریاضی ۱۴۰۰ به همراه کنکور هنر برگزار شده و سپس سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۰ و کنکور زبان برگزار می شود.

به طور کلی یعنی ۴ روز و بیشتر از روال معمول، آن‌هم به‌علت بلای روزگار ما یعنی بیماری کرونا. مثل همیشه هم از یک هفته قبل می‌توانید کارت ورود به جلسه را به‌صورت آنلاین دریافت کنید.

اما باتوجه به افت‌وخیزهای آمار کووید-۱۹ در کنار اعتراض‌ها و درخواست‌ها برای تغییر زمان برگزاری این آزمون، سرنوشت کنکور ۱۴۰۰ با کرونا گره خورده و تغییر تاریخ آن اصلا دور از انتظار نیست.

آیا ممکن است کنکور ۱۴۰۰ اصلا برگزار نشود؟

در جواب‌تان باید بگوییم متاسفانه یا خوشبختانه بله! زیرا سخنگوی سازمان سنجش مرجع اصلی تصمیم‌گیری در این‌باره را ستاد ملی مبارزه با کرونا دانسته و احتمال تغییر تاریخ کنکور ۱۴۰۰ را رد نکرده است. پس احتمال اندکی حتی برای لغو این آزمون نیز وجود دارد.

از سوی دیگر گروهی از امکان برگزاری کنکور ۱۴۰۰ به‌صورت مجازی سخن می‌گویند و مدعی هستند شرایط آن فراهم است.

البته صحبت از مهیا بودن اوضاع برگزاری کنکور به‌صورت آنلاین برای سراسر کشور کمی سخت به‌نظر می‌رسد. اما می‌گویند دیگر، ما هم می‌گوییم! از ما می‌پرسید احتمال تعویق از عدم برگزاری یا کنکور آنلاین بیشتر است.

هرچند شانس برگزاری در همین تاریخ فعلی بیش از همه گزینه‌ها قطعیت دارد.

پس مدادهای‌تان را بتراشید و پاک‌کن، ماسک، شیلد، خودکار، مدرک شناسایی و خلاصه هرچه باید ببرید را از همین الان سر دست بگذارید.

آخر داستان…

کنکور ۱۴۰۰ مثل همه دوره‌های قبلی کنکور قرار نیست تعیین‌کننده همه اتفاق‌های مثبت و منفی زندگی داوطلبان باشد اما بالاخره یکی از دروازه‌های ورود به آینده شغلی محسوب می‌شود. از ما نظر می‌خواهید

بیشتر بخوانید :

دانلود سوالات آزمون سراسری ۹۹ ( کنکور ۹۹ ) بهمراه پاسخنامه کاملا تشریحی

دانلود کتاب تست روانشناسی ( تست های کنکور ۷۰ تا ۹۵ )

مهم اين است که تصميم گرفته‌ايد قدم در راه بگذاريد

زیاد خودتان را درگیر تعویق یا عدم برگزاری کنکور نکنید. اصل را بر این بگذارید که کنکور حتما برگزار می‌شود و شما هم می‌توانید همه آموخته‌ها و داشته‌هایتان را روی پاسخ‌نامه بیاورید.

به دانشگاه دلخواه‌تان متناسب با کوششی که کرده‌اید فکر کنید، تا می‌توانید در زمان باقیمانده تست بزنید، با کمک تست‌ها نکته بیاموزید و درنهایت به خدا توکل کنید. موفقیت از آن شماست، تردید نداشته باشید.

مطالب مرتبط:
لایک : 0
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

عنوان باکس

عنوان باکس

گالری تصاویر

طراح قالب:  سایت ستاپ